Турнир по блиц-шах за купата „Янко Гюзелев”

Народният представител Стоян Гюзелев даде първия ход на спортната надпревара, в която тази година се включиха повече от 60 любители на „царската игра“. Шахматният турнир сеорганизира за шеста поредна година, в памет на покойния вече Янко Гюзелев, баща на депутата.„На този ден преди шест години баща ми реализира идеята да направи ежегоден турнир по шах в Бургас. Днес той не е вече между нас, но добрата идея остава. ” каза Стоян Гюзелев. ”Шахматът е игра на умните, спокойните, мъдрите, пожелавам ви спорно състезание и нека най-добрите да победят!” обърна се към присъстващите депутата.  Първа награда и купа при мъжете спечели Ангел Ангелов.  Ивелин Павлов спечели 1-во място в групата до 14 години , а при на-малките до 10 години победител стана Ефим Кан.