Борисов стана най-възрастният професионален футболист в Европа

Бившият министър-председател Бойко Борисов стана най-възрастният професионален футболист в Европа. Той започна като титуляр на върха на атаката на “Витоша” (Бистрица) и игра 54 минути при домакинското равенство 0:0 с “Раковски” в мач от 3 кръг на “Б” група.Лидерът на ГЕРБ записа първите си минути в професионалния футбол на 54 години, 2 месеца и 12 дни. Това нарежда Борисов на трето място в световния футбол, предаде КРОСС. Мексиканецът Салватор Рейес е бил на 71 г., когато влиза само за няколко минути за “Чивас” в двубой срещу “Пумас” на 19 януари 2008 г. След него се нарежда бразилецът Педро Рибейро Лима, който играе до 58-годишна възраст и дори има вкаран гол в последния си сезон.
Бойко Борисов обаче става рекордьор на Европа. Досегашното постижение държеше собственикът на английския третодивизионен “Донкастър” Джон Райън, който през 2003 г. на 52 г. и 11 месеца влиза като резерва в последните 5 минути на мач на своя отбор.