България се прости с мечтите за Световното

България загуби шансове за баражите в зона „Европа”. Тази вечер националите ни отстъпиха с 1:2 пред отбора на Армения в световна футболна квалификация на стадион „Републикански” в Ереван, предаде Агенция Кросс.

Армения поведе в резултата с гол на Араз Йозбилиз в 45-ата минута от пряк свободен удар. Нарушението бе отсъдено за фаул на Николай Бодуров срещу Йозбилиз, като българският бранител получи червен картон.

В 60-ата минута капитанът Ивелин Попов от пряк свободен удар върна националите в мача.

Голмайсторът на Армения Юра Мовсесян в 87-ата минута донесе победата на Армения. Той се възползва от грешка на вратаря Владислав Стоянов и вкара гол за 2:1 за Армения.

От 63-ата минута националите играха с девет души. В 45-ата минута директен червен картон получи Николай Бодуров, а в 63-ата минута втори жълт и червен картон получи и Светослав Дяков.