Лека атлетика:Татяна Дячкова с бронзов медал в Добрич

Представителки на Самоков и Варна спечелиха титлите на 800 м при момичетата под 16 години и младшата възраст по време на националното първенство в зала „Добротица” в Добрич.

Веселина Алинска от Рилски атлет-Самоков беше най-бърза при девойките. Тя измина дистанцията за 2.19.49 мин и изпревари Катарина Георгиева от ЦСКА-София, която даде време от 2.24.94 мин.

Повод за радост имаха и Татяна Дячкова и нейния треньор Атанас Атанасов. Младата и талантлива надежда на средни дистанции финишира на 800 м за 2.26.24 мин и спечели бронзов медал за отбора на „Европул Бургас” .

През 2013-та година Татяна спечели за поморийския клуб “Атлет 2004” медал на 800 метра в зала и на открито в категорията момичета до 16 годишна възраст. От тази година тя се състезава в по-горна група – девойки младша възраст.

Ето и резултатите при девойки младша възраст:

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)