Лудогорец спечели Купата на България, феновете на ФК „Ботев” запалиха пожар

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 и спечели турнира за Купата на България за втори път в историята си. Единственото попадение бе дело на Роман Безяк в 58-ата минута. Две минути след това срещата бе временно прекъсната заради пожар, възникнал от пиротехническите изделия на пловдивските фенове, които накрая на мача нахлуха на терена, след като счупиха огражденията на стадион „Лазур“ в Бургас. Срещата започна и с няколкоминутно закъснение, тъй като привържениците на Ботев хвърлиха хартиени ленти по терена, които трябваше да бъдат премахнати.

Това бе първи загубен финал в турнира за наставника на Ботев Станимир Стоилов, а разградският тим направи дубъл и през този сезон, след като си осигури предсрочно шампионската титла в българското първенство.