e-svilengrad.com:„Амазонките на Юга” разгромиха Поморие с 34:19

Малко пренавити  почнаха срещата срещу Поморие момичетата на наставника Павел Дженев. До 10 минута играта им куцаше в нападение и резултатът вървеше гол за гол. Така бе до 5:5, а след това на терена в спортната зала на Свиленград имаше само един отбор – този на Свиленград – Пловдивски университет, съобщава e-svilengrad.com

Много силно в нападение заигра Дарина Панайотова – Бръмбара, а в централа Тенгиз Куца направи бе много стабилна. „Амазонките на Юга” се разиграха във вихрено темпо и поразяващи контраатаки, които буквално отчаяха гостенките от Поморие. Полувремето завърши при 19:9 за Свиленград – Пловдивски университет.

Втората част тръгна слабо за момичетата на Павел Дженев, които пропускаха да реализират. Все пак след няколко красиви гола на Райна Георгиева и Ралица Димитрова нещата се върнаха в победното русло, за да приключи мачът при резултат  34:19 за „Амазонките от Юга”, които  след последната сирена аплодираха публиката в залата.