ОФК “Поморие” на точка от “Б” група

ОФК “Поморие” се приближи само на 1 точка до промоция в “Б” група. Толкова трябва на отбора до края на първенството. Това стана факт след победата с 2:1 в дербито от 30-я кръг на ЮИ “В” група срещу гостуващия “Гигант” – Съединение.
Още в 12-та минута Енчо Лемперов откри за домакините с добавка след удар на Димитър Попов с глава в гредата. Последваха пропуски и на Даниел Стоянов, Антон Иванов и Енчо Лемперов, които запазиха резултата не променен до почивката.
Само 3 минути след подновяването на играта капитанът Любомир Божинов удвои от дузпа. След още 3 минути противниците останаха в намален състав. След масово спречкване червени картони получиха Диян Лефтеров от “Поморие” и Кирил Георгиев от “Гигант”.
В 71-та минута гостите намалиха чрез резервата Благовест Зайцев, който се разписа с глава. Четвърт час преди края за втори жълт картон беше изгонен и Свилен Щерев от тима на Съединение.
ОФК “Поморие” оглавява уверено класирането с актив от 61 точки, а вторият ОФК “Гигант” остана с 52 точки.