Ветроходците на ОМСК „Циклон” с отлично представяне на международна регата

omsk

От 2 до 4 октомври се проведоха гонките в Международната регата “Black Sea Cup”. Ветроходното състезание се проведе за трета поредна година в акваторията на Бургаския залив.
В проявата се включиха 65 яхти от девет спортни клуба, състезаващи се в младежките класове „Оптимист”, ”420” и „Лазер 4.7”. Сред най-малките спортисти в клас „Отимист” бе и най-тежката конкуренция.
Ветроходците от Общински младежки спортен клуб „Циклон” отново имаха достойно представяне, заемайки призови места в регатата. Тодор Тузлуков завоюва първото място в клас „Оптимист” юноши младша възраст. В същата категория успешно се представиха и другите ни състезатели:
9-то място Валентин Мавродиев
12-то място Тодор Теохаров
15-то място Пламен Божков
21-во място Георги Трифонов
При девойки младша възраст на 10-то място се позиционира Гергана Димитрова.
Екипажът на Георги Райчев и Стефани Музакова се изкачи до почетната трета стълбица в крайното класиране на клас „420”.
Победителите ни се завърнаха с купи и медали от международната ветроходна регата „Black Sea Cup” – Бургас 2015 г.