„Поморие” победи „Ботев”-Гълъбово в контролна среща

В третата си контролна среща ОФК “Поморие” посрещна на своя стадион отбора на ПФК “Ботев” -Гълъбово. Футболистите на Поморие доминираха през първото полувреме и в 36-та минута Ахмед Ахмедов откри резултата. Старши треньорът на домакините Малин Орачев направи пет смени през второто полувреме. В игра влезе и завърналият се в състава Милен Танев, който удвои преднината на своя отбор чрез пряк свободен удар в 85-та минута. Гостите показаха по-организирана игра през второто полувреме, но атаките им бяха осуетени. Опитният вратар на “Поморие” Янко Георгиев успя да спаси 2 сериозни голови положения, в следствие на което контролата завърши с резултат 2:0.
В следващото дерби ОФК “Поморие” се изправя срещу ПФК “Черно море” Варна. Срещата ще се играе на 30.01.2016 г. /събота/ от 14.00 часа, на Кампус “Гнездо на акули” във Варна.