Програмата и финалистите в Pomorie Cup 2016

Турнирът за Купата на Поморие излъчи и втория си финалист вчера. Срещу отбора на “Нефтохимик” Бургас на 13.02.2016 г. ще се изправи тимът на „Несебър”, след победа с 2:0 над „Созопол”.
И двата гола бяха реализирани през първото полувреме, като Трайо Грозев откри в 25-та минута с премерен удар от границите на наказателното поле, а Нуретин Пюскюлю удвои при попадение с глава.
През втората част на играта съставът на „Созопол” притисна съперника в неговата половина, но рядко създаваше чисти голови положения. Осем минути преди края Васил Калоянов можеше да намали разликата от дузпа, но тя бе спасена от вратаря Росен Андонов.
Така “Несебър” завърши първи в група “Б” с 6 точки, “Созопол” – с 3, а ”Лудогорец II” – с 0.
Вече е известна и програмата за последния ден на турнира Pomorie cup 2016, когато ще се играят мачовете за разпределение местата в крайното класиране:
– 13.02.2016 г. /събота/, 11.00 часа – за V и VI място ще играят ПФК “Спартак” Плевен и ПФК “Лудогорец II” Разград;
– 13.02.2016 г. /събота/, 13.00 часа – за III и IV място се срещат отборите на ОФК “Поморие” и ФК “Созопол”;
– 13.02.2016 г. /събота/, 15.00 часа – Финал за Купата играят ПФК “Нефтохимик” Бургас и ОФК “Несебър”.
Организаторите на турнира – Община Поморие и общински футболен клуб „Поморие канят всички привърженици на отбора да заповядат на стадиона, за да подкрепят любимия тим.