OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Отборът на Несебър спечели Pomorie cup 2016

Отборът на Несебър спечели Pomorie cup 2016. Победителят в турнира беше излъчен след изпълнение на дузпи. Финалистите Нефтохимик и Несебър завършиха наравно 1:1 в редовното време. Владислав Мисяк изведе шейховете напред още в 10-та минута, а Нуретин Пюскюлю изравни в 55-та минута. При изпълнението на дузпи по-точни се оказаха футболистите на Несебър, които спечелиха с 4:2 (общо 5:3),а с това и 70-сантиметровата купа за победителя в турнира.

Отборът на Созопол стана трети, след като победи Поморие с 4:1 в мач за III-IV място в турнира Pomorie cup 2016. Гостите шокираха съперника си с 2 бързи гола, Емануил Манев завърши бързи контраатаки още в първите две минути. Постепенно поморийци се съвзеха и успяха да намалят чрез Ахмед Ахмедов в 34-та минута. Последва обаче нов двоен удар на Созопол. Илиян Шерденов направи 3:1 за своя отбор в 39-та минута, а Васил Калоянов покачи на 4:1 само три минути по-късно.
Главният съдия Георги Кабаков от Пловдив изгони от игра 3-ма футболисти от тима на Созопол. За получени по 2 жълти картона бяха отстранени Станимир Баев преди почивката, вратарят Мартин Теменлиев след нея, а в самия край Георги Радев беше декориран директно в червено.
Отборът на “Спартак” /Плевен/ спечели мача срещу “Лудогорец II” с 1:0 и зае 5-то място. Единственото попадение беше на Григор Долапчиев в 20-та минута. След почивката плевенчани удариха две греди, но и дубълът на шампиона имаше изгодни ситуации за изравняването. В крайна сметка резултатът остана непроменен и “Спартак” Плевен зае V-то място.
Раздадени бяха и три индивидуални награди :
– Голмайсторът на турнира- Емануил Манев от Созопол получи статуетка + 2-дневен спа пакет в х-л “St.George” гр. Поморие, ;
– Най-добър вратар стана Росен Андонов от Несебър и получи статуетка + вратарски ръкавици
– Най-млад състезател на турнира е Нуретин Пюскюлю от Несебър, който получи статуетка + спортна екипировка БОКС “Givova” от ф-ма “Красико спорт”.
Pomorie cup отбеляза през тази година второто си издание. През миналата година победител стана “Локомотив” -Пловдив.
Преди финала днес с едноминутно мълчание беше почетена паметта на починалия герой от САЩ 94 Трифон Иванов