Национален шампионат по спортно ходене в Поморие (видео)

При много добра организация в Поморие се проведе Национален шампионат по спортно ходене за всички възрасти, организиран от Община Поморие, Спортен клуб “Атлет 2004”-Поморие и Българска Федерация по Лека Атлетика. В състезанието участваха 140 атлети от 16 спортни клуба в страната. Между тях достойно се представиха Иван Атанасов на 10 км при юноши старша възраст и състезаващия се треньор Атанас Атанасов на 20 км при мъжете от СК “Атлет 2004”- Поморие.

Стартът и финалът на всички дистанции бе пред  Градския стадион, където кметът на Община Поморие Иван Алексиев  официално откри шампионата.

При мъжете и жените състезателите на “Добруджа 99” -Добрич бяха най-бързи на 20 км. Николай Минков финишира за 1.53:25 ч. втори се нареди Петър Лалов от Мизия с 2.00:36, а трети отново стана Атанас Атанасов от “Атлет 2004″–Поморие с 2.06:05.

При жените Радосвета Симеонова от “Добруджа 99″–Добрич триумфира за четвърти път на държавния ни шампионат. Тя победи с 1.56:22 ч. Втора остана Еманоела Янкова, също от “Добруджа”-Добрич с 2.19:40, а трета е Паолина Минева от “Керамик”–Елин Пелин – 2.21:12.

Изключително оспорвана бе надпреварата при юноши старша възраст на 10 км., където първи стана  Златомир Радев от Панагюрище с време 56:29 мин.. Втори завърши Злати Димитров от “Добруджа 99”- Добрич с време 1.00:56 ч. На поморийския атлет Иван Атанасов не му достигнаха 3 секунди за да финишира трети, където Алиджан Али от “Добруджа 99″–Добрич финишира с време 1.01:15., а Иван Атанасов от СК “Атлет” 1.01:18.