Програма на четвъртфиналите на Евро 2016

Европейското първенство по футбол 2016   премина във  фазата на четвъртфиналите. Италия победи Испания с 2:0 и на четвъртфинала ще  се изправи срещу световния шампион Германия, който имаше убедителен успех с 3:0 срещу Словакия на осминафиналите.

В другия двубой домакинът Франция ще се изправи срещу сензацията на първенството Исландия, която победи Англия с 2:1.

Дебютантът Уелс, воден от звездата си Гарет Бейл, ще срещне първата си по-сериозна трудност в лицето на Белгия. “Драконите” победиха  Северна Ирландия в британското дерби от предишната фаза, докато “червените дяволи” показаха добра  форма при най-резултатната победа на турнира – 4:0 срещу изненадата Унгария.

Последният четвъртфинал ще противопостави Полша срещу Португалия. Поляците  в първия си елиминационен мач срещу Швейцария, победиха  след дузпи.  Португалците отстраниха считания за фаворит за титлата отбор на Хърватия с гол в 117-ата минута.

Според статистиката,  най-ефективната атака от всички четвъртфиналисти има Белгия с осем гола, следвана от Германия и Уелс с по седем. Бундестимът има най-стабилната защита и вратар и до момента не е допуснал нито едно попадение във вратата си. На обратния полюс по този показател е Исландия, която е получила по един гол във всичките си четири мача до момента.

За голмайстори спорят  с по три гола  Антоан Гризман, Гарет Бейл и Алваро Мората, но испанецът няма да може да увеличи актива си, след като тимът му отпадна. Има седем футболисти с по две попадения – Кристиано Роналдо, Луиш Нани, Марио Гомес, Ромелу Лукаку, Дмитри Пайе, Якуб Блашиковски и Грациано Пеле.