ОФК “Поморие” победи Ботев /Гълъбово/ в контролна среща

Отборът на ОФК “Поморие” победи с 2:0 Ботев /Гълъбово/ в контролна среща, която се игра на стадиона в гр. Каблешково.

Срещата започна отлично за Поморие. Още в 3-та минута Даниел Стоянов нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран. Главният арбитър посочи бялата точка, а Христо Лемперов бе точен за 1:0.

След четвърт час игра, Антон Иванов центрира отляво, Деян Лозев засече от въздуха, но топката срещна лявата греда.

В 40-та минута поморийци удвоиха своя аванс. Ахмед Ахмедов се възползва от пас на Лозев и от непосредствена близост се разписа за 2:0.

В последната минута на полувремето резултатът можеше да стане класически. Даниел Стоянов бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди втора дузпа за Поморие. Зад топката застана потърпевшият, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев .

През второто полувреме бяха направени смени и от двата отбора. Двата тима се отчетоха единствено с няколко по-опасни влизания към съперниковите врати, като до гол не се стигна.

Състав на Поморие: Д. Тодоров, М. Коев, Г. Петков, Ал. Иванов, Ант. Иванов, Хр. Лемперов, Н. Мицански, Д. Лозев, К. Георгиев, Д. Стоянов, Ахм. Ахмедов.  Резерви: Д. Илиев, Ж. Илиев, Ст. Стаматов, Ст. Ганев, Д. Попов, Р. Петров, Д.Стаматов

До този момент отборът на ОФК “Поморие” е постигнал 1 победа , 1 загуба и 1 равенство в изиграните контролни срещи

Възпитаниците на Малин Орачев ще играят 4-та си контролна среща на 13.07. /сряда/ от 18:00 часа на стадиона в гр. Каблешково срещу новия член на Втора професионална лига – ОФК “Несебър”, който през миналото първенство безапелационно спечели I-то място на ЮИ “В” група.