“Поморие” с победа в последната контролна среща

ОФК “Поморие” постигна победа в последната си контролна среща.  Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 2:1 над “Черноморец” (Балчик). Преди срещата официално бяха представени футболистите и ръководството на ОФК “Поморие”.

В 10-та минута Мирослав Коев бе изведен в добра позиция, но вместо да стреля, той реши да подава и опасността отмина. В 18-та минута гостите отговориха чрез Стайков, който засече с глава центриране от корнер, но топката мина до гредата. В 25-та минута бе показан червен картон на Станислав Сталев от Черноморец, но той бе заменен. Секунди по-късно Кирил Георгиев изпълни блестящо отсъдения фаул, откривайки резултата. В последните минути на полувремето Даниел Стоянов остана сам срещу вратаря, но стреля неточно.

След час игра гостите стигнаха до равенство. След центриране отляво, Румен Николов засече от близко за 1:1. 10 минути по-късно влезлият като резерва аржентинец Хуан Насиф донесе победата на Поморие, още с първото си докосване. Каращият проби в Поморие талантлив нападател засече с глава центриране на Мирослав Коев за крайното 2:1.

Състав на Поморие: Д. Тодоров, М. Коев, Г. Петков, Хр. Лемперов, Ант. Иванов, 16. Б. Расим, 22. Н. Мицански, 15. Ил. Шерденов, 25. Д. Стоянов, 10. К. Георгиев, 9. Ахм. Ахмедов. Резерви: Д. Илиев, Ал. Иванов, Ст. Стаматов, 17. Ст. Ганев, 19. Р. Петров, 8. Ж. Илиев, 13. М. Иванов, 6. Д. Стаматов, 3. Х. Насиф

В първи кръг на  есенното първенство 2016/2017 г. във Втора професионална лига ОФК „Поморие” ще играе с ПФК „Оборище”- Панагюрище, на 6 август 2016 г., от 18.00 ч.