“Поморие” завърши наравно със “Спартак”

Поморие завърши наравно със Спартак (Пл), в мач от II кръг на Втора професионална лига. Последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:2, като по този начин двата тима си поделиха по точка. Двубоят се игра пред около 800 зрители на градския стадион в Поморие.

През първото полувреме “Поморие” наложи тотална доминация над своя съперник, но стигна само до едно попадение. То падна още в 3-та минута, когато Ахмед Ахмедов довкара избита от вратаря на гостите топка. След четвърт час игра Стефан Христов от гостите остана сам срещу Тодоров, но стреля над вратата. До края на частта домакините направиха няколко невероятни пропуска, с които можеха да решат всичко в мача. Само в рамките на 60 секунди първо Ахмед Ахмедов, а след това и Кирил Георгиев стреляха в стража на “Спартак” от чисти позиции. В 26-та минута на два пъти пък Христо Лемперов можеше да удвои аванса на своя отбор, като при втората ситуация направи атрактивно изпълнение на задна ножица. И вместо да водят с няколко попадения, в 43-та минута поморийци допуснаха изравнителен гол, дело на Долапчиев, който се възползва от неумела намеса на Димитър Тодоров.

През втората час “Поморие”тръгна да търси победата, но в 65-та минута плевенчани организираха бърза контра, завършена голово от Долапчиев. Домакините реагираха светкавично и след само 5 минути успяха да изравнят, след бомбен изстрел от близко разстояние на Стефан Стаматов. В 82-та минута домакините можеха да стигнат до пълен обрат. След центриране от корнер, Ахмед Ахмедов засече с глава, но топката се отби в дясната греда. 4 минути преди края на мача пък се получи токов удар, заради който осветлението на стадиона угасна. Двубоят бе прекъснат за около 15-ина минути, след което се доигра. В оставащите минутки Ахмедов остана сам срещу вратаря, но пропусна. Така резултатът остана непроменен – 2:2.

На Поморие сега предстоят две поредни гостувания. В следващото си домакинство отборът приема Локомотив София в мач от 5-ия кръг на Втора лига на 11 септември