„Поморие” победи лидера на Втора лига

В мач от IX кръг на Втора Професионална лига футболистите на Поморие се наложиха с 2:1 над лидера ЦСКА София-2.

Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев започнаха много активно и до 5-та минута два пропуска направи Антон Иванов. Превесът на поморийци беше материализиран в 28-та минута, когато Майкъл Тевия откри резултата с глава след центриране на Милен Танев от пряк свободен удар. Секунди преди почивката Ахмед Ахмедов удвои след индивидуален пробив през центъра.

През втората част “червените” дубльори опитаха да отвърнат на удара и в 57-та минута Милчо Ангелов намали с удар с глава . Така мачът приключи при резултат 2:1.

Това беше трета  победа на поморийци от началото на първенството и ги изкачи в средата на временното класиране.

В следващата среща ОФК “Поморие” гостува на ПФК “Витоша” /Бистрица/ на 23.10.2016 г. /неделя/ от 14:45 часа, като срещата ще бъде предавана на живо по “Диема спорт 2”. От поморийския отбор няма да участват контузените Християн Казаков и Бекир Расим. Двата отбора са съседи във временното класиране, като домакините от Бистрица заемат 7 -мо място с 15 точки, а гостите изостават с малката разлика от 3 точки, което ги поставя на 10-то място за момента.