Равенство в съседското дерби

Отборите на ОФК “Поморие” и ОФК “Несебър” играха контролна среща на стадиона в Поморие на 28.01.2017 г. Преди началото на срещата главният съдия Стефан Павлов даде 1-минута мълчание за футболистите и зрителите, в памет на футболната легенда на Бургас-  Иван Притъргов.

През I полувреме домакините имаха превес, но гол не бе отбелязан и резултатът на почивката остана 0:0. През II полувреме играта бе по-изравнена, като двата отбора използваха всичките си здрави състезатели. Създадоха се положения и пред двете врати, като първо домакините улучиха гредата, а непосредствено след това Ахмед Ахмедов откри резултата в полза на Поморие. Малко след това гостите от Несебър изравниха след изпълнение на дузпа.

До края на срещата друг гол не бе отбелязан и контролата завърши наравно 1:1.

„Поморие”: Д. Илиев, Сл. Шопов, Г. Петков, М. Василев, М. Коев, Р. Петров, Хр. Лемперов, Ил. Шерденов, Б. Расим, Ив. Колев, Ст. Стаматов.Резерви: Д. Тодоров, Д. Лозев, Ст. Жеков, Ант. Иванов, Ж. Хаджциев, К. Георгиев, Ж. Илиев, Ст. Дрянов, Ахм. Ахмедов, Ст. Ганев.

Несебър: Ст. Ангелов, Дж. Али, Д. Молдованов, Г. Димов, Ем. Ахмед, Н. Дамянов, Цв. Цонков, Н. Колев, Д. Стоянов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов.Резерви: Р. Андонов, Д. Бенчев, Ж. Пехливанов, Дж. Яшар, Ал. Ахмед, Й. Садула, Ер. Карадайъ, Дж. Джисунг.

Следващата контролна среща на ОФК “Поморие” ще е на 01.02.2017 г. /сряда/ от 14:00 часа на стадион Поморие срещу отбора на ФК “Черноморец” Балчик.