Отборът на Поморие спечели морското дерби със Созопол

Отборът на Поморие спечели морското дерби със Созопол в мач от  3-тия кръг на първенството на ВПЛ. Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев се наложиха като гости с 2:1. Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме. Поморийци нанесоха своя удар с два бързи гола само за 6 минути след почивката.

В 48′ Ж.Петков откри с глава след корнер, а след  5 минути М.Орачев удвои с добавка след удар в напречната греда от фаул на Б.Расим.

В 59′ домакините от Созопол намалиха резултата на 1:2 след гол от дузпа на Станимир Баев.

Това е първа победа за поморийци във Втора Лига след две равенства в първите два кръга.

В следващата среща ОФК “Поморие” домакинства на 12.08.2017 г./събота/ от 18:00 часа на ст. Лазур в Бургас срещу отбора на Ботев /Гълъбово/.