Поморие допусна първа загуба за сезона

“Поморие” загуби гостуването си на “Лудогорец 2” с 1:2. Това бе първо поражение през новия сезон за водения от Малин Орачев тим.

Срещата започна с изненадващ гол след ъглов удар на младите футболисти от Разград. Но опитният отбор на Поморие реагира бързо и в 10-та минута резултатът бе изравнен 1:1  с гол на младия Живко Жеков. До края на полувремето гостите от Поморие играха почти изцяло в полето на домакините, но след 3 удара в гредите и добра игра на вратаря на Лудогорец, резултатът остана не променен.

През второто полувреме поморийци отново доминираха, но превъзходството им се изрази в многото положения. За разлика от тях, състезателите на Лудогорец II се възползваха от една от малкото си атаки и успяха да отбележат за 2:1. До края на срещата гол не бе отбелязан и ОФК „Поморие“ записа първа загуба в първенството.

В следваща среща ОФК „Поморие“ приема на ст. „Лазур“ /Бургас/ отбора на „Ботев“ /Враца/ на 26.08. 2017 г. /събота/ от 20:00 часа.