“Поморие” спечели морското дерби

Отборът на ОФК Поморие спечели дербито край морето срещу отбора на ПФК Нефтохимик Бургас. Срещата се игра в Българово, като гостите от Поморие се представиха много силно през първото полувреме и успяха да поведат с 3 гола разлика. Избита топка попадна у Ахмед Ахмедов. Нападателят на гостите не сгреши при добавката за 0:1. Само 120 секунди по-късно поморийци удвоиха аванса си. Те организираха скоростна контраатака, завършена от Антон Иванов – 0:2. В 42-та минута Поморие довърши своя съперник. След центриране от корнер, капитанът Георги Петков с глава оформи класиката в резултата – 0:3.

През второто полувреме домакините от Нефтохимик се помъчиха да обърнат мача, но силите им стигнаха до отбелязване на 1 гол. Краен резултат 3:1 за гостуващия отбор на ОФК Поморие.

В следваща среща ОФК Поморие приема на стадион Лазур /Бургас/ отбора на Черноморец /Балчик/ на 22.10.2017 г. /неделя/ от 16:00 часа.