„Поморие“ не успя да победи „Черно море“ в контролна среща

Отборът на ОФК „Поморие“ гостува на „Черно море“ в шестата си контрола, преди започване на пролетния полусезон от първенството. Срещата  се игра на стадион „Тича“ в гр. Варна  и беше много оспорвана. Въпреки загубата, възпитаниците на Веселин Бранимиров се представиха на отлично ниво и дадоха сериозни поводи за оптимизъм преди пролетния дял от шампионата във Втора  Професионална лига.

Отборът на „Черно море“ победи с 2:0 „Поморие“. Първият гол падна в 29-та минута на мача. В 34-та минута футболист от „Черно море“ опита коварен удар от наказателното поле, но вратарят на Поморие спаси. В 43-та Ахмед Ахмедов от Поморие удари греда. В 60-та минута Ахмед Ахмедов напредна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но ударът му беше париран. В 61-та минута  отново нашият вратар спаси сериозен удар. В 73-та минута  варненски играч навлезе на скорост в наказателното поле, но топката бе  пресечена. В 77-та минута футболист от Черно море открадна топката в половината на Поморие и с прецизен пас в коридор изведе играч очи в очи с вратаря на гостите, но бранител успя да изчисти кълбото почти от голлинията. В 80-ата минута Черно море поведе в резултата с 2:0.