Важна победа за “Поморие”

p1160006ОФК „Поморие“ постигна изключително важна победа в битката си за оставане във Втора професионална лига. Възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров взеха градското дерби с Несебър с 3:1.

Символичните домакини от Поморие решиха всичко в своя полза още до почивката, когато резултатът бе 3:0. В 10-та минута Слави Шопов центрира отдясно, а Дженг Зиксянг с глава прати топката в собствената си мрежа. Девет минути по-късно Божинов изведе чудесно Ахмедов, който остана сам срещу вратаря и удвои аванса на поморийци. Отново той в 34-та минута се пребори в наказателното поле с Нуретин Пюскюлю и без проблеми оформи класиката в резултата.

През втората част съперниците създадоха по няколко интересни ситуации , но гол падна 5 минути преди края на мача.След центриране в наказателното поле Трайо Грозев с глава оформи крайното 3:1 за Поморие.