Ценна победа на “Поморие” като гост на “ЦСКА-1948”

44812337_293456428047330_6746690995431145472_nОФК “Поморие” постигна ценна победа при второто си гостуване в София срещу един от челните отбори във Втора професионална лига- ЦСКА 1948. Поморийци се представиха  достойно на Националния стадион „Васил Левски“, където играха като домакини армейците и успяха да победят с 2:1.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като и двата отбора изтърваха изгодни положения за отбелязване на гол.

През второто полувреме домакините установиха натиск към вратата на поморийци, но това отвори коридор за бързите контраатаки на гостуващия тим и в 50-та минута Борис Тютюков след самостоятелна акция отбеляза за 0:1.

Домакините заиграха с центрирания на високи топки пред вратата на гостите и около 70-та минута успяха да изравнят. В самия край на мача нова  контраатака на възпитаниците на треньора Радослав Боянов, развита от Живко Петков и брилянтен пас към Теодор Стефанов, донесе на Поморие ценна победа като гост.

Следваща среща на поморийския отбор е срещу друг от лидерите в класирането на ВПЛ – „Арда“ /Кърджали/ на стадиона в  Несебър на 03.11.2018 г. /събота/.