“Поморие” и “Несебър” не се победиха в морското дерби

futbolОтборите на Поморие и  Несебър не се победиха в регионалното морско дерби играно на стадиона в  Несебър.  Съперниците си размениха по едно попадение в двете полувремена за крайното 1:1.

Гостите от Поморие успяха да поведат в 20-та минута на мача, когато след центриране от корнер капитанът Георги Петков засече с глава за 0:1.

Малко по-късно Живко Петков можеше да удвои аванса, но с глава прати топката до гредата. В самия край на полувремето отново той имаше отлична възможност да се разпише, но останал сам срещу вратата от малък ъгъл стреля до дясната греда.

В 65-та минута Несебър изравни след гол с глава на Реджеб Халил.

Почти веднага след това Теодор Стефанов пропусна да възстанови аванса на Поморие от удобна позиция.

В следваща среща ОФК  “Поморие” играе с отбора на ПФК „Локомотив“ /ГО/ на 09.03.2019 г.  /събота/ от 15:30 часа на стадион Несебър.