Златни медали за Клуб по спортни танци „Блясък”

%d0%ba%d1%81%d1%82-%d0%b1%d0%bb%d1%8f%d1%81%d1%8a%d0%baПрез пролетната ваканция се проведоха два национални турнира от Държавния спортен календар на Българска федерация по спортни танци.

На 30 март в град Русе в клас 11Е състезателната двойка на Клубовете по спортни танци „Блясък” – Поморие и „Нефтохимик 78” –Бургас Петър Тодоров и Лора Туджарова се класира на първо място и спечели златните медали.

Веднага след турнира всички състезатели на Клуб по спортни танци „Блясък”, с треньор Веселин Тодоров отпътуваха за спортно-тренировъчен лагер в к.к. Златни пясъци с български и чужди треньори.

След едноседмичните тренировки Петър и Лора участваха в Национален турнир в град Смолян и се класираха отново на първо място в клас 11 Е . В надпреварата за Купа Смолян във възрастова група Деца II – латиноамерикански танци децата заеха второ място, а при стандартните танци – четвърто.