Поморие победи Лудогорец II

futbol-2ОФК “Поморие” победи Лудогорец 2, в мач от 24 кръг на Втора професионална лига. На мача, игран под непрестанен дъжд, на градския стадион в Несебър, възпитаниците на Радослав Боянов се наложиха с 2:1.

Морският тим започна ударно срещата и успя да поведе още в 6-та минута. След центриране от корнер, Георги Петков засече с глава за 1:0.

В 38-та минута “Лудогорец 2” можеше да изравни. Давид Рибейро бе изведен сам срещу вратаря, но Тодоров се намеси отлично и изби удара в корнер.

120 секунди по-късно “Поморие” удвои аванса си. След центриране от корнер, футболист на домакините отклони с глава към Живко Петков, който на метър пред голлинията не сгреши за 2:0.

В 56-та минута Бекир Расим остана сам срещу вратаря, но ударът му бе закован от Наумов.

В 85-та минута “Лудогорец 2” намали. След центриране отдясно, топката стигна до Давид Рибейро, който с техничен удар я прати в мрежата за 2:1.

ОФК Поморие гостува в следващия кръг на първенството на отбора на Добруджа на 21.04.2019 г., неделя от 17:00 часа