Първа контрола за “Поморие”

jivkoОФК “Поморие” завърши наравно в първата си контрола от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Малин Орачев направиха 2:2 с новака в Първа лига –”Арда”.

Двубоят започна отлично за морския тим. След само 180 секунди игра, Расим центрира от фаул, вратарят на кърджалии не се намеси добре и Стоян Кижев отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

В 33-та минута “Арда” изравни. Александър Георгиев изненада Шейтанов и го прехвърли за 1:1.

В 52-та минута тимът на Стамен Белчев стигна до пълен обрат. Ахмед Осман се пребори за една топка в центъра на терена, подаде към Атанасов, който с няколко финта стигна до границата на наказателното поле и оттам бе точен за 1:2.

5 минути по-късно”Поморие” възстанови равенство с феноменален гол на Милен Танев. Полузащитникът изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Топката се отклони в напречната греда, тупна около голлинията, отново в гредата и влетя в мрежата за крайното 2:2.