Вие сте тук: Начало » Общество » Предварителна мрежа на училищата и детските градини на територията на община Поморие за 2019/2020 г.

        Предварителна мрежа на училищата и детските градини на територията на община Поморие за 2019/2020 г.

        souПредварителна мрежа на училищата и детските градини  за учебната 2019/2020 година на територията на община Поморие:

        УЧИЛИЩА:

        1. СУ “Иван Вазов “ – гр. Поморие

        1.1. Начален етап:

        І клас 3 паралелки 70 ученици

        ІІ клас 3 паралелки 67 ученици

        ІІІ клас 3 паралелки 69 ученици

        ІV клас 3 паралелки 69 ученици

        1.2. Прогимназиален етап:

        V клас 3 паралелки 86 ученици

        VІ клас 2 паралелки 59 ученици

        VІІ клас 3 паралелки 75 ученици

        1.3. Гимназиален етап:

        VІІІ клас Английски и руски език 1 паралелка 26 ученици

        IХ клас Английски и руски език 1 паралелка 26 ученици

        Х клас Английски и руски език 1 паралелка 28 ученици

        XI клас Английски и руски език 1 паралелка 17 ученици

        XII клас Английски език 1 паралелка 20 ученици

        Общо 612 ученици

        1.4. Полуинтернатни групи:

        I клас 3 групи 60 ученици

        II клас 3 групи 63 ученици

        III клас 3 групи 57 ученици

        IV клас 1 група 28 ученици

        V-VII клас 1 смесена група 18 ученици

        1. ОУ ”Христо Ботев “ – гр. Поморие

        2.1. Начален етап:

        І клас 2 паралелки 30 ученици

        ІІ клас 2 паралелки 42 ученици

        ІІІ клас 2 паралелки 40 ученици

        ІV клас 2 паралелки 49 ученици

        2.2. Прогимназиален етап:

        V клас 2 паралелки 36 ученици

        VІ клас 2 паралелки 50 ученици

        VІІ клас 2 паралелки 40 ученици

        Общо 287 ученици

        2.3. Полуинтернатни групи:

        І клас 2 групи 30 ученици

        ІІ клас 2 групи 40 ученици

        ІІІ клас 2 групи 40 ученици

        ІV клас 2 групи 49 ученици

        1. ОУ ”Христо Ботев” – гр. Ахелой

        3.1. Начален етап:

        І клас 2 паралелки 36 ученици

        ІІ клас 2 паралелки 35 ученици

        ІІІ клас 1 паралелка 26 ученици

        ІV клас 2 паралелки 33 ученици

        3.2. Прогимназиален етап:

        V клас 2 паралелки 36 ученици

        VІ клас 1 паралелка 25 ученици

        VІІ клас 1 паралелка 14 ученици/-4

        Общо 205 ученици

        3.3. Полуинтернатни групи:

        І клас 1 група 28 ученици

        II клас 1 група 25 ученици

        III клас 1 група 24 ученици

        ІV клас 1 група 25 ученици

        V клас 1 група 25 ученици

        VІ клас 1 група 20 ученици

        1. ОУ ”Христо Ботев” – с. Бата

        4.1. Начален етап:

        І клас 1 паралелка 14 ученици/-2

        ІІ клас 1 паралелка 14 ученици/-2

        ІІІ клас 1 паралелка 17 ученици

        ІV клас 1 паралелка 17 ученици

        4.2. Прогимназиален етап:

        V клас 1 паралелка 20 ученици

        VІ клас 1 паралелка 21 ученици

        VІІ клас 1 паралелка 14 ученици/-4

        Общо 117 ученици

        4.3. Полуинтернатни групи:

        І клас 0,5 група 12 ученици

        ІІ клас 0,5 група 12 ученици

        ІІІ клас 0,5 група 14 ученици

        ІV клас 0,5 група 14 ученици

        V клас 1 група 20 ученици

        VІ клас 0,5 група 14 ученици

        VІІ клас 0,5 група 12 ученици

        1. ОУ ”Отец Паисий” – с. Страцин

        5.1. Начален етап:

        І клас 1 паралелка 13 ученици/-3

        ІІ клас 1 паралелка 16 ученици

        ІІІ клас 1 паралелка 11 ученици/-5

        ІV клас 1 паралелка 26 ученици

        5.2. Прогимназиален етап:

        V клас 1 паралелка 14 ученици/-4

        VІ клас 1 паралелка 23 ученици

        VІІ клас 2 паралелки 31 ученици/-5

        Общо 134 ученици

        5.3. Полуинтернатни групи:

        І и ІІІ клас 1 смесена група 20 ученици

        ІІ и ІІІ клас 1 смесена група 20 ученици

        IV клас 1 група 26 ученици

        V и VІ клас 1 смесена група 26 ученици

        VІІ клас 1 група 27 ученици

        1. ОУ ”Г. Ст. Раковски” – с. Гълъбец

        6.1. Начален етап:

        І клас 1 паралелка 16 ученици

        ІІ клас 1 паралелка 16 ученици

        ІІІ клас 1 паралелка 13 ученици/-3

        ІV клас 1 паралелка 21 ученици

        6.2. Прогимназиален етап:

        V клас 1 паралелка 22 ученици

        VI клас 1 паралелка 17 ученици/-1

        VII клас 1 паралелка 20 ученици

        Общо 125 ученици

        6.3. Полуинтернатни групи:

        І и ІІ клас 1 смесена група 22 ученици

        ІІ и ІІІ клас 1 смесена група 23 ученици

        ІV клас 1 група 21 ученици

        1. ОУ “Св. св. Кирил и Методий” – с. Порой

        7.1. Начален етап:

        І и IV клас 1 слята паралелка 10 ученици/-6

        ІІ клас 1 паралелка 14 ученици/-2

        III клас 1 паралелка 12 ученици/-4

        7.2. Прогимназиален етап:

        V и VI клас 1 слята паралелка 19 ученици

        VII клас 1 паралелка 10 ученици/-8

        Общо 65 ученици

        7.3. Полуинтернатни групи:

        І – IV клас 1 смесена група 27 ученици

        1. ОУ “Христо Ботев” – с. Горица

        8.1. Начален етап:

        I и IV клас 1 слята паралелка 15 ученици/-1

        II и III клас 1 слята паралелка 14 ученици/-2

        8.2. Прогимназиален етап:

        V и VI клас 1 слята паралелка 14 ученици/-4

        VII клас 1 паралелка 9 ученици/-9

        Общо 52 ученици

        8.3. Полуинтернатни групи:

        І- IV клас 1 смесена група 22 ученици

        1. ОУ “Св. П. Хилендарски” – гр. Каблешково

        9.1. Начален етап:

        І клас 1 паралелка 23 ученици

        ІІ клас 2 паралелки 32 ученици

        ІІІ клас 1 паралелка 25 ученици

        ІV клас 2 паралелки 52 ученици

        9.2. Прогимназиален етап:

        V клас 3 паралелки 60 ученици

        VІ клас 1 паралелка 24 ученици

        VІІ клас 2 паралелки 48 ученици

        Общо 264 ученици

        9.3. Полуинтернатни групи:

        І клас 1 група 22 ученици

        ІІ клас 1 група 25 ученици

        ІІІ клас 1 група 22 ученици

        ІV клас 2 групи 50 ученици

        V клас 2 групи 50 ученици

        VІ клас 1 група 20 ученици

        VІІ клас 1 група 28 ученици

        1. НУ “Константин Величков” – с. Габерово

        10.1. Начален етап:

        II клас 1 паралелка 11 ученици/-5

        IV клас 1 паралелка 10 ученици/-6

        Общо 21 ученици

        10.2. Полуинтернатни групи:

        II клас 1 група 11 ученици

        IV клас 1 група 10 ученици

        1. ОУ ”Елин Пелин”- с. Дъбник

        11.1. Начален етап:

        I клас 1 паралелка 6 ученици/-10

        II клас 1 паралелка 8 ученици/-8

        11.2. Прогимназиален етап:

        VI клас 1 паралелка 5 ученици/-13

        VII клас 1 паралелка 4 ученици/-14

        Общо 23 ученици

        11.3. Полуинтернатни групи:

        I и II клас 1 смесена група 14 ученици

        1. ПГТ “Алеко Константинов” – гр. Поморие

        VIII клас 3 паралелки 78 ученици

        IX клас 2 паралелки 55 ученици

        X клас 2 паралелки 56 ученици

        XI клас 2 паралелки 54 ученици

        XII клас 3 паралелки 53 ученици/-2

        Общо 296 ученици

        ІІ. ЦЕЛОДНЕВНИ ДЕТСКИ ГРАДИНИ:

        1. ДГ “Детелина”- гр. Поморие

        10 групи 270 деца

        Детска ясла – 25 деца

        Първа група – 26 деца

        Първа група – 28 деца

        Втора група – 26 деца

        Втора група – 27 деца

        Втора група – 28 деца

        Подготвителна група – 5 годишни – 27 деца

        Подготвителна група – 5 годишни – 26 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 30 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 27 деца

        1. ДГ ”Веселушко”- гр. Поморие

        4 групи 112 деца

        Първа група – 27 деца

        Втора група – 35 деца

        Подготвителна група – 5 и 6 годишни – 25 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 25 деца

        1. ДГ ”Теменуга”- гр. Ахелой

        3 групи 94 деца

        Първа група – 2, 3 годишни – 23 деца

        Втора група – 4, 5 годишни – 39

        Подготвителна група – 5, 6 годишни – 32 деца

        1. ДГ ”Сребърно звънче” – с. Страцин

        4 групи 106 деца

        Първа група – 26 деца

        Втора група – 38 деца

        Подготвителна група – 5 годишни – 20 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 22 деца

        1. ДГ “Детски свят” – с. Гълъбец

        4 групи 93 деца

        с. Гълъбец

        2 смесени групи – 62 деца

        Филиал с. Порой

        Една смесена група – 18 деца

        Филиал с. Горица

        Една смесена група – 13 деца

        1. ДГ “Радост” гр. Каблешково

        6 групи 156 деца

        Детска ясла – 20 деца

        Първа група –28 деца

        Втора група – 34 деца

        Подготвителна група – 5 годишни – 32 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 21 деца

        Подготвителна група – 6 годишни – 21 деца

        1. ДГ ”Мир” – с. Дъбник

        2 групи 45 деца

        с. Дъбник

        Една смесена група – 17 деца

        Филиал с. Габерово

        Една смесена група – 28 деца

        1. ДГ „Слънчо” – гр. Поморие

        2 групи 46 деца

        Първа група 3,4 годишни – 20 деца

        Подготвителна група – 5,6 годишни – 26 деца

        ІІІ. Център за подкрепа за личностно развитие-ОДК Поморие

        21 групи 314 ученици/15 ученици в група

        На последното си заседание Общински съвет – Поморие даде съгласие да се осигурят допълнителни средства за обезпечаване на учебния процес в община Поморие за учебната 2019/2020 г., като от 15.09.2019 г. до 14.09.2020 г. в училищата и детските градини с маломерни паралелки да се дофинансира разликата между норматива за минимален брой и действителния брой на учениците по единния разходен стандарт, утвърден от МОН.

        Горе