“Поморие” победи “Созопол” в среща от втория предварителен кръг за Купа България

ofk-pomorieОФК “Поморие” победи с 1:0 като гост отбора на ФК “Созопол” в среща от втория предварителен кръг за Купа България.

Срещата на „Арена Созопол“ изгледа и изпълнителният директор на Левски Павел Колев.

Двубоят започна с удар на Хаджиев покрай лявата греда. На два пъти добри положения за гостите пропусна Уилфрид Гримо , като и в двете ситуации стреля покрай гредата. Пет минути по-късно Венцислав Гюзелев от Созопол излезе на удобна позиция, но стреля високо над гредата.

Единственото попадение в срещата реализира Живко Жеков с глава след корнер в 73-та минута. Осем минути по-късно далечен удар на Радослав Байчев от домакините срещна дясната греда и “Созопол” пропусна възможността да изпрати мача в продължение.

Краен резултат 1:0 за Поморие.

В следващия кръг от турнира за Купа България ОФК “Поморие” приема ПФК „Берое“ /Стара Загора/ на 26.09 /четвъртък/ от 16:00 часа на стадион Несебър.