Над 3000 зрители гледаха на живо Републиканския шампионат по мотокрос в с.Порой

motocross_pomorie1Над 3000 зрители изгледаха на живо 6-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос, който се проведе на мотополигон „ Тотьо Чакъров” в село Порой, Община Поморие. 70 състезатели от България, Турция, Гърция и Румъния караха на отлично подготвеното пясъчно трасе, съобщават от Българската федерация по мотоциклетизъм.
В клас МХ 65 сс двойна победа от състезателните маншове записа Мирослав Димитров ( 50 точки,Марица Рейсинг тим,КТМ). По едно второ място си размениха Дани Цанков (42т, М6 Ямаха рейсинг Тим, Ямаха) и Венцислав Тошев ( 42т,МСК Севлиево, КТМ), но заради по-предно класиране във второто пробягване Цанков взе купата за втората позиция в крайното подреждане.
При МХ 85сс Християн Георгиев ( Пловдив мотор спорт,КТМ) кара повече от убедително и добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. След него останаха Виктор Бориславов ( 44 т, Мотоспорт Варна, КТМ) и Станислав Гошев ( 38т, Дамасцена Алба АКС, КТМ).
Двата класа МХ 1 и МХ 2 караха заедно , но с отделни класирания за шампионата. Майкъл Иванов в МХ2 ( 50т, Тексим мотор спорт, КТМ) отново доказа безспорната си класа и безапелационно още от старта водеше колоната до самия финал. Хакан Халми ( 44т, Севлиево 2004, КТМ) завърши втори, а Жулиан Георгиев ( 40т,Киппен МХ рейсинг,Кавазаки) на трето място. За МХ1 двоен успех направи Стефан Нейчев ( 50т, Еър макс рейсинг, Ямаха). Любомир Васев ( 44т,Тексим мотор спорт, Ямаха) и Калоян Илиев ( 40т, МСК Севлиево, КТМ) се качиха на второто и третото място на подиума за награждаване.
В най-многолюдния клас МХ и МХ 40 Мартин Тодоров (50 точки, М6 Ямаха рейсинг, Ямаха) беше над всички и победи конкуренцията със силно каране през двата манша. След него в класирането при състезателите навършили 40 години финишираха Атанас Петров ( 44т, АИТ рейсинг тим, КТМ) и Янко Зоков ( 40т, АИТ рейсинг тим, Кавазаки). Григор Царев ( 50точки,Джей Ар Си моторспорт, КТМ), Николай Колев ( 44т,СК Велико Търново, Хонда) и Боян Янков ( 40т, МК Орлите Добрич, Кавазаки) оформиха крайната призова тройка в МХ.