„Лудогорец“ победи „Левски”

futbolСлед 88 дни прекъсване заради коронавируса Еfbet Лига се възобнови с  двубоя на върха – „Левски”-„Лудогорец”.

Мачът се игра на стадион „Георги Аспарухов”, а публиката се допусна при определени условия. Феновете сядаха през две места, при спазване на всички предписани мерки  и при засилени мерки за сигурност. В първия мач на така подновеното фугболно първенство „Лудогорец“ победи „Левски“ с 1:0. В началните секунди на второто полувреме Каули вкара гол, неспасяем от вратаря на “сините’ Милан Миятович.

Две спорни ситуации белязаха срещата. Първо гол на разградчани бе отменен заради спорна засада. През втората част Левски поиска дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев в наказателното поле, но такава по-скоро нямаше. След този мач „Лудогорец“ има 58 точки и  лидер в групата, я е и с мач по-малко. „Левски“ остава втори с 46 точки.