Над 80 атлети участваха във втория атлетически пробег “Поморие Рън”

atleticheski-probegНад 80 атлети участваха във втория атлетически пробег от веригата „Рън България“ – „Поморие Рън“, който се проведе днес на дигата между Поморийското езеро и Черно море, съобщават от Община Поморие. В атрактивното състезание мериха сили представители от цялата страна и от всички възрасти.

Кметът Иван Алексиев даде старт на надпреварата, а по-късно награди победителите и в двете дистанции – на 2020 м (за начинаещи бегачи и деца) и на 10.25 км. Парични награди получиха първите шест в класирането при мъжете и жените, а за всички, които финишираха, бяха осигурени специални медали.

На дългата дистанция Исмаил Сенанджи от Уганда (37:40 мин.) и Елена Димитрова от Локомотив – Дряново (47:07 мин.) станаха първи съответно при мъжете и жените.

Второ и трето място при мъжете заеха съответно Шабан Мустафа от Сунгурларе и Данчо Петров (Атлетик 90м – Луковит), а при жените – Маринела Цекова от Троян и Петя Ковачева (Тангра – Варна).

Състезателите от “Атлет 2004 – Поморие” постигнаха пето място при мъжете – Цветан Бахчеванов (41:09 мин.) и десето място при жените – Мая Жекова (1:01:09 мин.)

Всички резултати може да видите ТУК.

Преди дни в Поморие се проведе семинар за Детска атлетика, а на 3 септември градът ни ще бъде домакин на общото събрание на Българската федерация по лека атлетика.