Програма на Международния фестивал за православна музика -Поморие 2012

Разпечатай

Първият фестивален  ден на Международния фестивал за православна музика „Света Богородица-достойно есть” –Поморие 2012 в храм „Свето Рождество Богородично” започна в 16,30 часа. На всички фестивални концерти присъства Негово Високо Преосвещенство Сливенският митрополит Йоаникий. В първия ден на поморийския фестивал участие взеха: Нишки смесен хор гр. Ниш, Сърбия; Берлински камерен хор „Колегиум музикум”, Църковен хор при храм „Успение на пресвета Богородица” гр. Ботевград; Младежки църковен хор „Анна” при катедралата „Св. Троица” – гр. Шьолково, Русия ; Общинско византийско дружество – гр. Лариса, Гърция, Дамски хор „Благовестие“ при храм „Рождество на Пресвета Богородица“ – гр. Поморие, България; Смесен хор „Nihil Sine Deo“ – гр. Букурещ, Румъния, Смесен хор гр. Брест и Троицки камерен хор . Имаше и концерти, оранизирани извън фестивала на откритите сцени в кв”Свети Георги” и в централната градска част.

09 ЮНИ  /СЪБОТА/ ХРАМ „СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ ФЕСТИВАЛНИ КОНЦЕРТИ

11.00 – 12.30
1. Детски хор „Виктория“ при храм „Св. вмч Георги Победоносец“ – гр. Москва, Русия, кат. 1 Диригент – Юрий Назаренко
2. Дамски хор „Тримонциум” – гр. Пловдив, кат. 3 Диригент – Ваня Атанасова
3. Мъжки хор „Св. Иван Рилски” – гр. Дупница, кат. 3 Диригент – Таня Камбурова
4. Общински камерен хор „Партес” – гр. Обнинск, Русия, кат. 3 Диригент – Татяна Булгакова
5. Хор „Аве музика” – гр. София, кат. 3 Диригент – Таня Никлева – Владева

 

16.30 – 18.00
1. Православен детски църковен хор „Бранко” – гр. Ниш, Сърбия, кат.1
Диригент – Йована Микич
2. Църковен хор при храм „Св. Вознесение Господне” – гр. Пловдив, кат. 1
Диригент – Дорис Хофман
3. Хор на Смоленското междуепархиално православно духовно училище – гр. Смоленск, Русия, кат. 1
Диригент – Игумения Елисавета (Наталия Кисельова)
4. Камерен хор към БАН – гр. София, България, кат. 3
Диригент – Мария Вълчанова – Любенова
5. Смесен камерен хор „Св. св. Кирил и Методий” – гр. София, кат.1
Диригент – Боряна Найденова

 

18.30 – 20.00
1. Мъжки хор при Музикалното дружество на Лариса – гр. Лариса, Гърция, кат. 3
Диригент – Панайотис Папатанасиу
2. Народна академична хорова капела при Киевски политехнически институт – гр. Киев, Украйна, кат. 3 Диригент – Руслан Бондар
3. Представителен хор на Врачанска епархия „Св. Софроний еп. Врачански“ – гр. Враца, кат. 1
Диригент: Траянополски еп. Киприян
4. Хор на слепите „Акад. Петко Стайнов” – гр. София, България, кат. 3
Диригент – Петър Матев
5. Академичен смесен камерен хор „Гаудеамус” – гр. Пловдив, кат. 3
Диригент – Весела Гелева

18.30
ГР. ПОМОРИЕ, кв. „Св. Георги” – ОТКРИТА СЦЕНА

1. Хор при храм паметник „Св. Вмч. Георги Победоносец” – гр. Самара, Русия, кат. 1
Диригент – Мария Синицина
2. Хор на Смоленското междуепархиално православно духовно училище – гр. Смоленск, Русия, кат. 1
Диригент – Игумения Елисавета (Наталия Кисельова) 3. Хор „Белле вочи” – гр. Хага, Холандия, кат. 3
Диригент – Недялка Тодорова

20.30
ГР. ПОМОРИЕ, ЦЕНТРАЛЕН ПЛОЩАД – ОТКРИТА СЦЕНА

1.Общинско византийско дружество – гр. Лариса, Гърция, кат. 2
Диригент – Теодосис Диамантис 2. Nihil Sine Deo – гр. Букурещ, Румъния, кат. 1 Диригент – Емил Матей 3. Женски хор на Киевския музикален институт „Р. М. Глиер” – гр. Киев, Украйна, кат. 3 Диригент – Галина Горбатенко 4. Троицки камерен хор – гр. Троицк, Русия, кат. 3 Диригент – Алексей Малий

10 ЮНИ /НЕДЕЛЯ/
ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

8.00 – Празнична Утреня
9.00 – Празнична св. литургия с участието на: Представителен хор на Врачанска епархия „Св. Софроний еп. Врачански“ – гр. Враца, кат. 1
Диригент: Траянополски еп. Киприян
Хор при храм „Св. Тихон – Патриарх Всерусийски” – гр. Клин, Русия, кат. 1-19
Диригент – Денис Денисов
Общинско византийско дружество – гр. Лариса, Гърция, кат. 2
Диригент – Теодосис Диамантис
Православен детски църковен хор „Бранко” – гр. Ниш, Сърбия, кат.1
Диригент – Йована Микич

ХРАМ „СВ. ПРЕОБРАЖЕНИЕ ГОСПОДНЕ“ – ПОМОРИЕ
9.00 – Празнична св. литургия с участието на: Църковен хор при храм „Св. Вознесение Христово” – гр. Пловдив, кат. 1
Диригент – Дорис Хофман Смесен
камерен хор „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. София, кат.1
Диригент – Боряна Найденова

ХРАМ „СВ. ГЕОРГИ“ В ПОМОРИЙСКИЯ МАНАСТИР
9.00 – Празнична св. литургия с участието на: Смесен хор при храм-паметник в чест на 50 годишнината от Победата във Великата Отечествена война (1941-1945) „Св. Възкресение“ – гр. Брест, кат. 1
Диригент – Лия Крац Хор при храм „Св. Тихон – Патриарх Всерусийски” – гр. Клин, Русия, кат. 1
Диригент – Денис Денисов

ХРАМ „СВ. БОГОРОДИЦА“ – ГР. БУРГАС
9.00 – Празнична св. литургия с участието на: Хор при храм паметник „Св. Вмч. Георги Победоносец” – гр. Самара, Русия, кат. 1
Диригент – Мария Синицина
Nihil Sine Deo – гр. Букурещ, Румъния, кат. 1
Диригент – Емил Матей

ХРАМ „СВ. УСПЕНИЕ БОГОРОДИЧНО“ – ГР. НЕСЕБЪР
9.00 – Празнична св. литургия с участието на: Младежки църковен хор „Анна” при катедралата „Св. Троица” – гр. Шьолково, Русия, кат. 1 – 17 общо
Диригент – Анна Медведева
Хор на Смоленското междуепархиално православно духовно училище – гр. Смоленск, Русия, кат. 1
Диригент – Игумения Елисавета (Наталия Кисельова)

16.30 – 18.00
1. Хор към храм „Св. Троица” – кв. Слатина, гр. София, кат. 1
Диригент – Магдалена Воденичарова – Стамболийска
2. Хор „Лвов” към при музикално училище „С. Людкевич”, гр. Лвов, Украйна, кат. 3
Диригент – Володимир Гнид
3. Православен хор при храм „Покров Богородичен” – гр. София, кат.1
Диригент – Димитър Стоянов
4. Хор „Белле вочи” – гр. Хага, Холандия, кат. 3
Диригент – Недялка Тодорова

18.30 – 20.00
1. Хор при храм паметник „Св. Вмч. Георги Победоносец” – гр. Самара, Русия, кат. 1
Диригент – Мария Синицина
2. Хор при храм „Св. Тихон – Патриарх Всерусийски” – гр. Клин, Русия, кат. 1
Диригент – Денис Денисов
3. Камерен архиерейски хор „Св. Софроний еп. Врачански“ – гр. Враца, кат. 1
Диригент: Траянополски еп. Киприян
4. Женски хор на Киевския музикален институт „Р. М. Глиер” – гр. Киев, Украйна, кат. 3
Диригент – Галина Горбатенко

20.30 ГР. ПОМОРИЕ, ЦЕНТРАЛЕН ПЛОЩАД – ОТКРИТА СЦЕНА

1.Берлински камерен хор „Колегиум музикум” – гр. Берлин, кат.3
Диригент – Донка Митева
2. Нишки смесен хор – гр. Ниш, Сърбия, кат. 3
Диригент – Ивана Мирович
3. Хор „Аве музика” – гр. София, кат. 3
Диригент – Таня Никлева – Владева

11 ЮНИ /ПОНЕДЕЛНИК/

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ
8.30 – Празнична св. литургия с участието на състави от Фестивала.
11.30 – Заключителен концерт и официално закриване на Фестивала от кмета на община Поморие Иван Алексиев.