Първи медал за град Поморие в един от най-благородните спортове – фехтовката

Разпечатай

Първи медал за град Поморие в един от най-благородните спортове – фехтовката завоюва състезателят на клуб „Виа Понтика“ – Поморие Венеса Байчева. Тя е само на 12 години и взе бронзов медал и престижното трето място от общо 30 съсезатели взели участие от Бургаска област.

На 14.01.2012 год. се проведе първото регионално първенство по фехтовка в град Бургас, паралелно с него младите фехтувачи получиха и дипломите си за първа и втора фехтовална степен. На събитието присъстваха над 50 деца от петте клуба в региона.

Най – много  бяха участниците от Бургаският фехтовален клуб „Корсар”

Специално за събитието беше дошъл и старши треньора на „Фехтовална Академия Васил Етрополски” Ивайло Воденов. Проведеното състезание бе в две възрастови групи  до и над 10 години. Беше дадена награда на Борислав Симеонов за най- млад участник в състезанието.

Състезанието се проведе със съдействието на Община Бургас и Фехтовална Академия Васил Етрополски.

Клубовете който взеха участие са: „Корсар”-Бургас ; „Маркели”-Карнобат ; „Несебър”- Несебър ; „Виа Понтика”- Поморие ; „Диневи Фехтовка”-Свети Влас

Популярност: 3%

Препоръчваме ви и следните статии:

  1. Златен медал за Никола Шeнтов в ловната стрелба
  2. Два сребърни и един бронзов медал за възпитаниците на СУПЗ с. Бата
  3. Хандбалистките на Поморие първи в „Б“ РХГ
  4. Ротари клуб – Поморие обсъжда образованието в нашият град
  5. Грациите на Раева спечелиха втори медал в Киев
Етикети: