Лудогорец и ЦСКА се класираха за групите на Лига Европа

futbol-2Лудогорец  и ЦСКА се  класираха за групите на Лига Европа.

Лудогорец победи Динамо (Брест) с 0:2 като гост в плейофната фаза на турнира и си осигури място в групите на втория по големина европейски клубен турнир. Две резерви донесоха ценния успех на “орлите” в заключителните минути от двубоя. В 73-та минута Елвис Ману изведе отбора си напред в резултата, а шест минути по-късно отново той асистира за другата резерва Игинио, който затвърди победата на отбора.

В другия мач  ЦСКА победи с 1:3 като гост Базел в решаващия плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Точен за швейцарците бе Артур Кабрал от дузпа в 54-та минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Валентин Антов. В 72-та Тиаго изравни. Натискът на червените продължи и след изравнителния гол. Това се оказа правилната тактика, тъй като в 88-та минута Санкаре бе фаулиран пред наказателното поле на домакините. Тиаго стреля и след рикошет в стената топката се озова в мрежата на Базел за втори път. Ахмед Ахмедов вкара третия гол за ЦСКА в последната минута от даденото продължение

Двата отбора ще бъдат разпределени по групи за новия сезон 2020/21. “Орлите” са поставени във втора урна, докато “червените” са в четвърта урна, с най-нисък коефициент. Жребият за груповата фаза на надпреварата е от 14:00 ч. на 2 октомври