Вие сте тук: Начало » Водещи новини » Програма на ХII Международен фестивал за православна музика

        Програма на ХII Международен фестивал за православна музика

        Програма на Дванадесетия Международен фестивал за православна музика „Света Богородица-Достойно есть”, 10 – 14 юни 2015, Поморие

        10.ЮНИ – сряда
        17.00 ч. – Официално откриване на фестивала – Литийно шествие и Водосвет, отслужен от Н. В.Пр.Сливенския Митрополит Иоаникий в съслужение с духовници от Сливенска епархия и гости на фестивала.
        19.00 ч. Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:
        1. Хор при Подворие на Московския и на цяла Русия Патриарх в гр. София (Руската църква – „Св. Николай Чудотворец” ) – София, България, кат.1; Диригент Василена Ченова – Стефанова
        2.Дамски хор „Благовестие” при храм „Рождество на Пресвета Богородица”- Поморие, България, кат.1; Диригент Йорданка Панчева – Туджарова
        3. Хоров състав при НГДЕК „Константин-Кирил Философ” – София, България, кат.3; Диригент Даниел Иванов
        4. Нишки камерен хор – Ниш, Сърбия, кат.3; Диригент Ивана Милошевич

        11.ЮНИ – четвъртък
        9.00 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – Света Божествена литургия в чест на празника на иконата „Св. Богородица – Достойно есть” с участието на хорове от фестивала.
        11.30 – среща на диригентите – дискусия на тема „Патриархът на българската музика Добри Христов и неговото църковно творчество”, водещ доц. Димитър Димитров

        15.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Вокална група „Орфейче” – Хасково, България, кат.2; Ръководител Катя Демирева
        2. Смесен хор „Шуматовац” – Алексинац, Сърбия, кат.3; Диригент д-р Марина Гаврилович
        3. Детски хор „Хорал” – Варна, България, кат.3; Диригент Веселина Симеонова
        4. Мъжки хор „Византино ке димотико ергастири” – Лариса, Гърция, кат.2; Диригент Теодосис Диамантис

        17.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Хор при Катедрален храм „Св.Св.Петър и Павел – Гомел, Беларус, кат.1; Диригент Алла Делендик
        2. Трио „Херувими” – Поморие, България, кат.2; Ръководител Рада Джафарова
        3. Хор „Надсяння” при Лвовско регионално дружество – Лвов, Украйна, кат.3; Диригент Володимир Гнид
        4. Смесен хор „Nihil sine Deo” – Букурещ, Румъния, кат.1; Диригент Емил Матей

        20.00 – Открита сцена – пред храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА”

        12.ЮНИ – петък
        11.00 –Зала НЧ „ПРОСВЕТА – 1888” – Поморие – Открита репетиция с диригентите и представители на хоровете – под знака на 140 годишнината от рождението на Добри Христов

        15.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Средношколски смесен хор при СОУ„Отец Паисий” – Враца, България, кат.3; Диригент Момчил Томов
        2. Женски камерен хор при Възнесенска църква Храм-паметник „Св. Софроний епископ Врачански” – Враца, България, кат.1; Диригент Томислав Аспарухов
        3. Камерна вокална формация „Кантикус де Орис” – Пловдив, България, кат. 3; Диригент Дорис Хофман
        4. Детски хор „Глория” при музикална школа № 8 – Лвов, Украйна.кат.3;
        Диригент Свитлана Карпович
        5. Хор „Касиана Доместика” – Шумен, България, кат.1; Диригент д-р Юлиана Панова

        17.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Ансамбъл за духовна и фолклорна музика „Многая лета” при КНУКиИ – Киев, Украйна, кат.3; Ръководител Анна Коропниченко
        2. Смесен камерен хор „Петър Динев” – София, България, кат.1; Диригент Боряна Найденова
        3. Формация за източно-църковна музика „Трисагион” – София, България, кат.2; Ръководител Никола Антонов
        4. Камерен хор „Проф. Георги Робев” – София, България, кат.3; Диригент Нели Трошева
        5. Представителен хор на Врачанска епархия „Св.Софроний епископ Врачански” – Враца, България, кат.1; Диригент Траянополски епископ Киприян

        20.00 – Открита сцена – пред храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА”

        13. ЮНИ – СЪБОТА
        ХРАМ “РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – ПОМОРИЕ

        ФЕСТИВАЛНИ КОНЦЕРТИ

        15.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Хор при храм „Св. Климент Охридски” – София, България, кат.1;
        Диригент Ванилия Кисьова
        2. Николай Матрачийски – – с. Костенец, България, кат.2
        3.Детски хор „Подснежник” – Дубна, Русия, кат.3; Диригенти Татяна Волкова и Елена Хританкова
        4. Хор при храм „Покров на Пресвета Богородица” – София, България,
        кат.1; Диригент Димитър Стоянов
        5. Камерен хор към БАН – София, България, кат.3; Диригент д-р Мария Вълчанова-Любенова

        18.00 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – фестивален концерт:

        1. Хор „Ave Musica”- София, България, кат. 3
        Диригент Таня Никлева-Владева
        2. Академичен смесен камерен хор „Гаудеамус” – Пловдив, България,
        кат.3
        Диригент доц. Весела Гелева
        3. Троицки камерен хор – Троицк, Москва, Русия, кат.3
        Диригенти Алексей Малий и Анастасия Браудо
        4. Сборен фестивален хор „Достойно есть”
        Диригенти Таня Никлева-Владева, протоиерей Кирил Попов,
        доц. Димитър Димитров, Траянополски епископ Киприян

        20.00 – Открита сцена – пред храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА”

        14. ЮНИ – НЕДЕЛЯ

        8.00 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” -Празнична Утреня в храм „Рождество на Прсв. Богородица” – Поморие
        9.00 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” -Празнични Св. Литургии с участието на хорове от фестивала в Поморие – в храмовете „ Рождество на Пресвета Богородица”, „Преображение Господне”и манастир „Св. Георги, Бургас – в храм „Св. Богородица”, Несебър – в храм „Св. Богородица”.

        11.30 – Храм „РОЖДЕСТВО НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА” – Заключителен концерт и официално закриване на Фестивала.

        Горе