Вие сте тук: Начало » Култура » Програма на ДЮТФ „Сцена край морето“ 2019 в Поморие

    Програма на ДЮТФ „Сцена край морето“ 2019 в Поморие

    scena_2019От 28 до 30 юни 2019 г. в Поморие ще се проведе Детско-юношеският театрален фестивал „Сцена край морето“.  За 12-ти път морският град ще стане сцена на всички, обичащи театралното изкуство. Жители  и гости  на Поморие ще могат да изгледат 30 постановки на детски, юношески и младежки театрални състави към читалища, училища и културни центрове  от цялата страна,  представени на  сцената на НЧ „Светлина 1939“. Входът е безплатен.

    Програма на ДЮТФ „Сцена край морето”, Поморие 2019:

    28.06.2019 / ПЕТЪК/ – ПЪРВИ ДЕН

    1. 9:30 – 10:20  НЧ „Светлина-1939“ -Поморие ДТС „Светулка“; худ. р-тел Р. Кралева – „Малката Баба Яга“ – 50 мин.
    2. 10:50 – 11:20  ДЮКТС „Слънчице“- Ст. Загора НЧ“ Родина“р-тел Росица Гюмлиева – „Златка, златното момиче“ по нар. приказка – 25 мин.
    3. 11:50 – 12:30  Младежки дом- Шумен; Вокално-театрална формация „Аврида“; р-тел Диана Колева – „Слънчов ден“ – 40 мин.
    4. 13:00 – 13:50  ДЮТФ „Смехоран“ –Дебелец, В. Търново; худ р-тел Събка Илиева – „Нашенци“ по разкази на ЧУДОМИР – 50 мин.
    5. 14:20 – 15:00  ТГ „Самодейни таланти“ към НЧ „Св. Кл. Охридски“ гр. Стара Загора р-тел Стефан Борисов – „Женско Царство“ Ст.Л. Костов – 42 мин.
    6. 15:30 – 16:20  НЧ „Развитие-1870“ гр. Севлиево; худ. р-тел Никола Узунов – „Усмивката на Нушич“; автор – Бранислав Нушич – 50 мин.
    7. 16:50 – 17:40  Театър „Арлекин гр. Варна“ худ. р-тел Таня Гунчева – „Питър Пан“ от  Джеймс Матю Бари – 50 мин.
    8. 18:10 – 19:10  Малък младежки театър зад пазара гр. Хасково; худ. р-тел Р. Георгиева – „Глупаци“ от Нийл Саймън – 60 мин.

            20:00 ч. – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА – НА ЛЯТНАТА СЦЕНА

    1. 20:30 – 21:20  ТШ при ОДК гр. Кюстендил, худ. р-тел Ани Кръстева – „Съкровището на Силвестър“ автор: Анжел Вагенщайн – 50 мин.

           21:30 – ТВОРЧЕСКА СРЕЩА С РЪКОВОДИТЕЛИТЕ НА ТЕАТРАЛНИТЕ СЪСТАВИ                          

    29.06.2019 / СЪБОТА/ – ВТОРИ ДЕН

    1. 8:30 – 9:20  ДТС „Академия млад актьор“ при НЧ „Просвета-1870“ -Свиленград, реж. В. Стефанова – „Трампа за кукуригу“ или Приказка за тиквата от П. Панчев – 50 мин.
    2. 9:40 – 10:15  ДТС при НЧ „Развитие-1870“ гр. Севлиево; худ. р-тел Никола Узунов – „Жълтото око“, автор – Никола Русев – 35 мин.
    3. 10:45 – 11:25  ДТГ „Таралежчета“; ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ гр. Силистра; худ. р-тел Петър Чапкънов – „Шареният свят“ от Лиляна Абаджиева – 40 мин.
    4. 11:45 – 12:15  ТТ „Звездичка“ при ЦПЛР – ОДК гр. Каспичан худ. р-тел Валентина Николова – „Галинка мамина глезинка“ – 30 мин.
    5. 12:45 – 13:30  Клуб „Театър и приятели“ гр. Провадия худ. р-тел В.Лалева – „Ах тези червени шапчици“ – 45 мин.
    6. 14:00 – 14:50  МШ „Отражение“ при СНЦ „Отражение“ гр. Варна; худ. р-тел Ал. Павлов  – „Ни в клин, ни в ръкав“ – сбор от откъси от различни произведения – 50 мин.
    7. 15:20 – 16:10  АС „Арте“ 1 гр. София худ. р-тел Илчо Димитров – „Рейс“ от Станислав Стратиев – 50 мин.
    8. 16:30 – 17:05  ОДК -Севлиево худ. р-тел Калинка Иванова – „Принцесата и грахчето“ по Х. К. Андерсен – 35 мин.
    9. 17:30 – 18:25  НЧ „Искра“ гр. Казанлък, режисьор  Мая Стоянова – „Годеж“ от Сърбислав Минкович – 55 мин.
    10. 18:50 – 19:40  ДЮТ „Арти“ – Трак. дружество гр. Варна; худ. р-тел Д.Стойчева – „Кукувицата“ от Елин Рахнев – 50 мин.
    11. 20:00 – 20:50  АС „АРТЕ“ гр. Ст. Загора, реж. Илчо Димитров – „Лари Томпсън – трагедията на една младост“ от Душан Ковачевич – 50 мин.
    12. 21:10 – 21:50  МТ „Приятели“ гр. Пазарджик худ. р-тел Ал.Братоев – „Юбилей“ А. Чехов – 40 мин.

    30.06.2019 / НЕДЕЛЯ/ – ТРЕТИ ДЕН

    1. 9:00 – 9:50 ТШ „ЧАРЛИ“ Дир. Култура Пловдив Ваня Паликопова – „Момини седенки“ автор – Ваня Паликопова – 50 мин.

    2. 10:20 – 10:50  ТФ „Усмивка“ при НЧ „Фар-1946“ гр. Бургас, худ. р-л Румяна Кралева – „От къде дойдоха бебетата?“ – Теодора Попова-Лазарова – 30 мин.

    3. 11:20 – 11:50  ЦРД „Габровскте смехоранчета“ гр. Габрово, худ. р-л Виктория Петрова – „Кандидатстудентски миниатюри“ – 30 мин.

    4. 12:20 – 13:00  ТФ „Усмивка“ при НЧ „Фар-1946“ гр. Бургас, худ. р-л Румяна Кралева – „Неродена мома“ – 40 мин.

    5. 13:30 – 14:15  ТС  ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – В. Търнова худ.р-тел Маргарита Маринова  – „Криворазбраната цивилизация“ по Добри Войников – 45 мин.

    6. 14:45 – 15:00  ТТ при НЧ „Ангел Димитров 1929“ кв. Сарафово реж. Р. Велев – „Приказка за пътя“ автор – Стефан Цанев – 16 мин.

    7. 15:30 – 16:10  МТ „Приятели“ гр. Пазарджик худ. р-тел Ал. Братоев – „Лодка в гората“ – Николай Хайтов – 40 мин.

    8. 16:40 – 17:30  АС „Арте“ 2 – гр. София; худ. р-тел Илчо Димитров – „Полет над кукувиче гнездо“, автор – Кен Киси – 50 мин.

    9. 18:00 – 19:20  Театрална раб. „М. Бачев и Аркадия Фюжън Арт“ – „Езоп – лисицата и гроздето“ от Гилерме Фигейреду – 75 мин.

    Коментар

    Вашия имейл няма да се публикува.Задължителни полета са отбелязани с * *

    *

    Горе