“Поморие” победи “Спартак”- Варна в контролна среща

ofk-pomorie“Поморие” победи “Спартак”- Варна в контролна среща. На стадиона в гр.Каблешково, възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 5:2.

“Поморие” поведе още в 17-та минута, когато Тихомир Кънев засече с глава центриране в наказателното поле за 1:0.

В 27-та минута Румен Касабов удвои аванса на домакините с удар от наказателното поле.

6 минути по-късно резултатът придоби класическо измерение. Георги Чукалов остана сам срещу вратаря и не сгреши за 3:0.

В последната минута на полувремето Тихомир Кънев с изстрел отблизо направи 4:0.

Само 120 секунди след началото на втората част, “Спартак” намали изоставането си. Стоян Георгиев бе точен от дузпа.

Минутка по-късно “Поморие” можеше да възстанови преднината си от 4 гола. Алеко Христов обаче нацели напречната греда.

В 78-та минута гостите стигнаха до още едно попадение. Стефан Иванов изпълни перфектно фаул за 4:2.

Този път поморийци реагираха светкавично и минутка след това върнаха гола. Янчев проби отляво, върна на границата на наказателното поле за Бекир Расим, който засече неспасяемо в горния десен ъгъл за 5:2.