В Поморие се проведе първият шосеен пробег за деца

На 24.09.2022 г. в Поморие се проведе първият шосеен пробег за деца, юноши и девойки. Надпреварата събра над 60 атлети, представители на 13 спортни клуба от цялата страна: Бургас, Варна, Поморие, Несебър, Нова Загора, Карнобат, Ямбол, Пазарджик, Ботевград и София, съобщават от пресцентъра на Община Поморие.

Три месеца след като бе домакин на Четвъртото издание на „Поморие рън – 2022“, градът отново събра в центъра си бегачи, популяризирайки леката атлетика сред младите хора. Организатор на спортното събитие бе Община Поморие, със съдействието на Българската федерация по лека атлетика и СК „Атлет 2004” – гр. Поморие.

Старт – финалът бе даден в началото на пешеходната зона, на пл. „Св. Св. Кирил и Методий”, като в надпреварата взеха участие атлети в 5 възрастови групи с определена дистанция, както следва:

  • Момчета и момичета под 14 години – 444 м
  • Момчета и момичета под 16 години – 884 м
  • Юноши под 18 години – 1326 м

Европейският шампион от Хелзинги на 400 м за хора с увреждания – Стоян Снежанов от СК „Атлет 2004” – гр. Поморие също взе участие в състезанието.

Най-успешно представилите се състезатели бяха наградени от: Аделина Чолева – главен експерт „Младежки дейности и спорт”; Георги Вражев – заместник – председател на Общински съвет – Поморие; Георги Петров – майстор на спорта Лека атлетика – десетобой; Тодор Тодоров – дългогодишен състезател по лека атлетика – средни и дълги бягания, кросови дисциплини; Антон Бонов – представител на БФЛА и Александър Андонов – председател и треньор СК „Атлет 2004” – Поморие.

Всички победители получиха купи, медали и предметни награди – спортни сакове „Красико”.

Момчета под 14 години – 444 м:

  1. Николай Йорданов (Евър Варна) 1:21.1
  2. Кирчо Хрелков (Атлет 2004 – Поморие) 1:25.0
  3. Никола Илчев (Атлет Карнобат)  1:27.0
  4. Борис Цветков (Бургас 98)  1:29.0
  5. Христо Пашов (Евър Варна)  1:32.0
  6. Цаетомир Христов (Несебър1971) 1:34.0
  7. Атанас Найденов (Атлет 2004 – Поморие)  1:39.0
  8. Самуйл Денев (Атлет Карнобат) 1:40.0
  9. Марин Манолов (Атлет 2004 – Поморие) 1:44.2
  10. Данчо Рибов (Атлет 2004 – Поморие)  1:53.0
  11. Пламен Снежанов (Атлет 2004 – Поморие) 2:00.0

Момичета под 14 години – 444 м:

  1. Стефания Любенова (Евър – Варна) 1:20.0
  2. Даниела Гърнева (Маратонец – Бургас) 1:28.5
  3. Паолина Димитрова (Хебър – Пазарджик) 1:31.0
  4. Лилия Гюрова (Атлет 2004 – Поморие) 1:33.0
  5. Станимира Желева 1:33.1
  6. Елица Атанасова (Атлет 2004 – Поморие) 1:35.0
  7. Стефани Тракалянова (Несебър1971) 1:36.9
  8. Емилия Асенова (Хебър Пз) 1:37.5
  9. Виолета Карчева (Бургас 98)   1:40.2
  10. Николета Караколева (Европул Бс) 1:42.2
  11. Никол Кукуринкова (Бургас 98) 1:43.5
  12. Анна Колева (Несебър1971) 1:43.6
  13. Мариета Ненчева (Хебър Пз) 1:45.4
  14. Ани Иванова (Загорец) 1:49.1
  15. Мария Павлова (Вая Бс) 1:51.1
  16. Демислава Царева (Вая Бс) 1:52.9
  17. Теодора Желязкова (Вая Бс) 1:55.22
  18. Асения Димитрова (Несебър1971) 2:01.9
  19. Цветомира Бончева (Хебър Пз) 2:08.9

Юноши под 16 години – 884 м:

  1. Йордан Грудев (Радио 999 – Ямбол)   2:45.8
  2. Камен Колев (Маратонец – Бургас)   2:46.8
  3. Димитър Христов (Бургас 98) 2:48.2
  4. Цветомир Митев(Хебър Пз) 2:52.9
  5. Емануил Петков (Орхание Ботевград)  3:00.6
  6. Кристиян Зарков (Маратонец Бургас) 3:00.8
  7. Радослав Ченешев (Атлет Карнобат) 3:08.4
  8. Петър Грозев (Бургас 98)  3:09.5
  9. Диян Пенев (Маратонец Бургас)  3:11.8

Девойки под 16 години – 884 м:

 

  1. Белослава Савова (Евър – Варна)  3:15.0
  2. Преслава Тодорова (Радио 999 – Ямбол)  3:17.1
  3. Елизабет Дойчинова (Евър – Варна)  3:20.9
  4. Виктория Стоянова (Атлет Карнобат)  3:31.3
  5. Симона Янева (Европул Бс) 3:32.6
  6. Маргарита Марчева (Атлет Карнобат) 3:34.0
  7. Ивана Бонова (Юнивърсъл София) 3:37.8
  8. Моника Димитрова (Европул Бс) 4:12.4
  9. Кристина Стефанова (Европул Бс)   4:14.0
  10. Валентина Димова (Европул Бс)  4:26.0

Юноши под 18 години – 1326 м:

  1. Мартин Атанасов (Евър – Варна)  4:03.5
  2. Константин Колев (Атлет 2004 – Поморие)  4:10.9
  3. Мартин Чекански (Юниверсал – София)  4:15.6
  4. Даниел Найденов (Радио 999 – Ямбол)  4:26.8

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *