Деца от Яхт Клуб – Поморие с челни позиции в международна регата

В акваторията на Варненското езеро се проведе 43-то издание на Международна ветроходна регата „Бриз-пролет“. Надпреварата даде старт на сезона на детско-юношеското и олимпийското ветроходство. Въпреки неблагоприятните метеорологични условия, 108 състезатели със 101 лодки умело си оспорваха призовите места. Сред състезателите бяха и малките, но опитни ветроходци на Яхт клуб Поморие.

В клас Оптимист Атанас Златев зае първо място в генералното класиране и първо място при момчета старша възраст.

Зарая Цонкова успя да се класира на второ място при момичета старша възраст. Достойно участие в регатата взеха и най-малките състезатели на поморийския клуб Тодор Гочев и Виктор Цонков.

Регатата е част от държавния спортен календар на Българската федерация по ветроходство и е валидна за ранглистите в отделните класове. Благодарение на отличното си представяне Атанас Златев и Зарая Цонкова ще представят България и Поморие на Световно първенство в Испания от 15 до 25 юни.