Емил Илчев – републикански вицешампион по канадска борба

На 26 и 27 март в зала “Скаптопара“ – Благоевград се съревноваваха над 300 състезатели от цяла България.В рамките на двата почивни дни спортисти от всички девизии – мъже и жени, юноши и девойки, хора с увреждания и спортисти –ветерани показаха много добра подготовка. Състезанието бе 20-то Юбилейно и се оказа едно от най-силните и оспорвани до сега. Най-добрите в категориите сформираха националния отбор, който ще представи страната ни на предстоящото Европейско първенство в Букурещ – Румъния в края на месец Май.
Поморийският клуб „Железни ръце“ завоюва един сребърен и два бронзови медала. Емил Илчев в категория мъже до 100 кг. лява ръка зае втора позиция след Любомир Миланов от Благоевград, а трети остана световният и европейски шампион Стоян Големанов от Горна Оряховица. На дясна ръка в същата категория Илчев зае третото място. При младежите в категория до 70 кг на дясна ръка, Кирил Камиларов зае трето място. Другият представител на „Железни ръце“ Фабиен Башев остана на крачка от медалите в категория мъже до 90 кг.