Летящ старт на мъжкия футболен отбор на Поморие

Новосформираният мъжки отбор на ОФК „Поморие“ изигра първия си мач срещу ФК “Вихър“ – Айтос в първи кръг от „А“ Областна група. Срещата премина при явно превъзходство на поморийския отбор и завърши с резултат 5:1 за ОФК “Поморие“.

През първото полувреме отборът на Поморие  успя да отбележи 4 гола. Голмайстори бяха Живко Илиев, Мартин Иванов, Стефан Стаматов и Емил Гетов.

През второто полувреме в поморийския отбор бяха направени 5 смени, а превъзходството на отбора продължи до резултат 5:0, благодарение на гола на Илиян Шерденов.

В самия край на срещата, след една неволна грешка на защитник, съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Те успяха да я реализират и срещата завърши при краен резултат 5:1 в полза на ОФК „Поморие“.

Летящият старт на мъжкия футболен отбор даде новото прозвище на отбора – „Чайките“. Сред зрителите на стадиона бяха кметът Иван Алексиев и председателят на Общинския съвет Адам Адамов, които лично поздравиха отбора за победата и им пожелаха още много успехи,съобщиха от пресцентъра на Община Поморие.