Мотористи от цялата страна излизат на протест в петък

Снимка: Георги Димитров

Мотористите  от цялата страна излизат на протест в петък – 15.05.2026 г., от 18:00 ч., заради драстичното поскъпване на застраховка “Гражданска отговорност”, гласи изявление на 79 мотоциклетни клуба и групи от страната. По думите им, увеличението на застрахователните премии надхвърля 80%, въпреки официалните твърдения за 10-13%. Протестните действия ще се проведат по места в различни градове на страната чрез временни блокади на основни пътни артерии, магистрали и ключови транспортни направления от и към Европа, съобщават организаторите.

Протест и на бургаските мото клубове ще се проведе днес. В тази връзка от 18 до 19:30 часа ще бъде спряно движението от кръговото кръстовище на бул. „Стефан Стамболов“ и ул. „Транспортна“ (до магазин МЕТРО) до входа на кв. „Ветрен“ (изхода на Бургас в посока АМ „Тракия“).
Трафикът ще бъде пренасочен през кръгово кръстовище на ул. “Транспортна” в посока кв. “Сарафово” и Северния обход. В обратна посока от кв. “Ветрен” към вход Бургас движението ще бъде с нормален ритъм.
Организаторите се ангажират да пропускат всички автомобили със специален режим.