ОФК Поморие с лесна победа в Мездра

Съставът на ОФК Поморие стартира пролетния дял от “Б” група с лесна победа. Днес момчетата водени от Малин Орачев се наложиха с 2:0 при гостуването си на Локомотив (Мездра).

Играчите на Поморие стартираха отлично срещата и успяха да открият резултата още в 6-ата минута. Христо Лемперов беше точен с глава, след като засече центриране от корнер на Любомир Божинов.  Домакините можеха да изравнят в 33-ата минута, когато Златинов с ефектна странична ножица стреля, но покрай гредата.

Ахмед Ахмедов даде преднина на своите в 57-ата минута. Той успя да засече центриране от ляво на един от най-опасните футболисти за Поморие Милен Танев и направи резултата 2:0.

След този успех играчите на ОФК “Поморие” заемат второто място с актив от 37 точки.

Следващата среща на поморийци е домакинство с ПФК “Добруджа” Добрич на 05.03. /събота/ от 14:00 часа на стадиона в Поморие.