“Поморие” победи „Созопол”

Отборът на Поморие победи Созопол в регионалното дерби от XXVII кръг на “Б” група.Воденият в този мач от Георги Чиликов тим показа характер и стигна до важните 3 точки, които го  доближават към мача бараж за влизане в “А” група.

Гостите от Созопол откриха резултата чрез Мирослав Радев. В 7-та минута Лемперов изпълни ефектна задна ножица,но Теменлиев спаси. В средата на полувремето домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Христо Лемперов, но главният съдия прецени,че такава няма.

golВ 35-та минута равенството бе възстановено,Лемперов отправи мощен изтрел,Теменлиев изби в краката на Ахмедов и последният от метър прати топката в мрежата. В заключителните секунди на полувремето Петков и Танев пропуснаха да направят пълен обрат.Такъв все пак се осъществи в 58-та минута.Защитникът на гостите Георги Радев извърши нарушение в собственото си наказателно поле и арбитърът отсъди дузпа. Капитанът Любомир Божинов бе безапелационен за крайното 2:1.

Малко преди края на мача Яни Пехливанов се намеси решително и изби пред голлинията,с което запази резултата непроменен.

Следваща среща ОФК “Поморие” гостува на ПФК “Септември” Симитли на 14.05.2016 г./събота/ от 18:00 часа