Поморие разгроми Оборище /Панагюрище/ с 5:1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В мач от XVI кръг на Втора Лига Поморие разгроми Оборище /Панагюрище/ с 5:1.

Домакините ликвидираха интригата още до почивката,на която се оттеглиха с аванс 4:0.Още в 6-та минута Ахмед Ахмедов откри с добавка след отразен удар на Христо Лемперов. Десет минути по-късно Иван Колев удвои след хубав извеждащ пас на Бекир Расим.Отново Ахмедов оформи класиката във 21-та минута с премерен удар по диагонала.В 31-та минута Расим покачи на 4:0 след майсторско изпълнение с глава.

И през II полувреме поморийци продължиха да доминират.Разписа се и Кирил Георгиев,който след час игра порази горния ляв ъгъл от пряк свободен удар.Гостите стигнаха до почетно попадение във 63-та минута чрез резервата Васил Тачев.

Победата беше 5-та поредна за възпитаниците на старши треньора Малин Орачев,които впечатлиха със силен финален спринт на края на годината.

Следваща среща отборът на ОФК “Поморие” гостува на Спартак /Плевен/ на 10.12. /събота/ от 14:00 часа.