Продължава победният ход на “Поморие”

В XIV кръг на първенството на Втора професионална лига отборът на Поморие постигна важна победа като гост на ФК „Струмска слава“ -Радомир, който е съсед на поморийци в таблицата за временно класиране.

Срещата започна с бърз гол за гостите, отбелязан в 30 -та секунда от Бекир Расим след скоростна комбинация.

Първото полувреме протече равностойно, като домакините се стремяха да изравнят, а отборът на Поморие дебнеше всяка възможност за отбелязване на гол.

През второто полувреме домакините имаха инициативата и с центрирания се стремяха да изравнят резултата, като това им се получи в средата на полувремето.

Все пак гостите от Поморие показаха своята класа и с контраатака в края на срещата отбелязаха втори гол чрез Живко Петков и спечелиха нови 3 точки в своя актив. Краен резултат 2:1 за гостите от Поморие.

Предстои пауза в първенството на ВПЛ, а следващата среща на ОФК „Поморие“ е като домакин на „Литекс“ на 19.11.2017 г., от 14:00 часа на ст.Лазур в Бургас.