Първа победа на „Поморие“ за пролетта

p1160471ОФК „Поморие“ постигна победа с 1:0 над гостите от Пирин /Благоевград/ в среща от 18-ти кръг на Втора професионална лига. Срещата се игра при изключително студено време на градския стадион в Несебър.

Първото полувреме премина при равностойна игра, а голови положения липсваха.Все пак в 39-та минута Поморие успя да поведе след заучено изпълнение на статично положение.Топката стигна в наказателното поле до Християн Казаков, който с плътен удар я прати от гредата за 1:0.

В 52-та минута Живко Петков бе точен с глава,но попадението бе отменено заради засада. Гостите имаха възможност да се разпишат чрез Димитър Благов, който обаче прати топката до лявата греда. Краен резултат 1:0 за Поморие.

В следваща среща  ОФК „Поморие“ играе с  ОФК „Несебър“ на 02.03. 2019 г./събота/ от 15:30 часа на стадион Несебър.