Созопол и Поморие не излъчиха победител в морското дерби

ofk-myjeСозопол и Поморие не излъчиха победител в морското дерби от 26 кръг на Втора професионална лига. На стадион „Арена Созопол“ двата тима изиграха оспорван мач, завършил 0:0. Срещата премина при сериозен интерес от страна на зрители. Гостите бяха подкрепяни от свои фенове, дошли организирано от Поморие.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Двата отбора водиха битка основно в средата на терена. Чисти голови положения обаче липсваха. Най-сериозната ситуация дойде след статично положение. В 14-та минута Мустафа Мустафа изпълни отлично пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно Иван Янчев стреля от малък ъгъл, но Тодоров без проблеми изби в корнер. До края на полувремето съперниците продължиха да се надлъгват, но без да успеят да затрудят нито един от двамата вратари.

В началото на втората част Бекир Расим засече от движение центриране в наказателното поле, но над вратата. Най-чистото положение в мача до този момент се откри пред Иван Колев в 58-та минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря. Теменлиев  прояви отличен рефлекс и спаси битата по земя топка. Само 120 секунди по-късно ситуацията се повтори и отново победител излезе вратарят на Созопол. След кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, Бекир Расим стреля високо над вратата. В заключителните минути Созопол можеше да стигне до победата. След разбъркване в наказателното поле на гостите, топката бе насочена под гредата, но Слави Шопов от голлинията изби с глава.